POZOR !!!


Vedeli ste že už nemusíte chodiť počas záruky len do autorizovaneho autoservisu?!

 

Vaše auto môžete dať servisovať v každom servise a záruka vám samozrejme platí. V našom autoservise Vám urobíme servisnú prehliadku podľa predpisov vyrobcu pre všetky značky vozidiel. Zverte vaše auto do najlepších rúk. Prídite ku nám!

 

Dokumenty na stiahnutie:

 

Bloková výnimka 01 (pdf)

Bloková výnimka 02 (pdf)

Bloková výnimka 03 (pdf)

 

Čo si viete urobiť sami:

- skontrolovať tlak v pneumatikách
- vymeniť stierače a kvapalinu v ostrekovačoch za nemrznúcu
- navoskovať karosériu
- nabiť autobatériu
- doplniť zimnú výbavu auta

tlak v pneumatikách:
Tlak v pneumatikách by ste si mali kontrolovať každé dva týždne, ak na to nemáte čas, kontrolujte si ho aspoň pri prudšej zmene vonkajšej teploty. Keď máte nižší tlak ako odporúča výrobca, viac sa vám opotrebovávajú pneumatiky, máte vyššiu spotrebu a v extrémnejších prípadoch hrozí, že sa vám pneumatika v zákrute "vyzuje". Pneumatiky sa aj viac zahrievajú a pri vysokých rýchlostiach hrozí riziko roztrhnutia pneumatiky.
V prípade vyššieho tlaku ako uvádza výrobca sa vám rýchlejšie opotrebovávajú tlmiče a nápravy, pneumatiky nemajú takú priľnavosť ako by mali mať a hrozí riziko šmyku.

stierače:
Pred zimou je dobré vymeniť stierače za nové. Počas leta boli vystavené slnku a vysokým teplotám, čo malo za následok vysušenie gumičiek. V zime budete mať v ostrekovačoch nemrznúcu kvapalinu, ktorá je hustejšia a môže sa stať, že staré stierače vám ju nebudú dobre stierať. V zime sú celkovo stierače viac používané a zaťažované, preto je veľmi dôležité  mať ich v poriadku.

voskovanie karosérie:
Pravidelným voskovaním karosérie si výrazne predĺžite životnosť laku. Kvalitné vosky ochránia lak pred pôsobením poveternostných vplyvov a chemických prostriedkov používaných v zime na cestách. Do istej miery ochránia aj pred odletujúcimi kamienkami.

doporučená zimná výbava vozidla:
-  gumená stierka na okná
-  škrabka na okná
-  metlička
-  lopatka
-  deka
-  rukavice
-  nemrznúca zmes do ostrekovača
-  reťaze


Čo Vám skontrolujeme u nás v servise:

- chladiacu zmes motora
- stav autobatérie
- podvozok
- tlmiče a brzdy
- vymeníme letné pneumatiky za zimné

chladiaca zmes:
Chladiaca kvapalina časom stráca svoje vlastnosti, preto je dôležité dať si pred zimou skontrolovať bod tuhnutia vašej chladiacej kvapaliny v servise. Môžete tak predísť vážnym škodám ako napríklad roztrhnutiu bloku motora a pod.. V našich podmienkach stačí aby bola kvapalina zriedená na -15 až -25°C. Ak je koncentrovaná na nižšie teploty, je to zbytočné, pretože u nás také mrazy nie sú a kvapalina je zbytočne agresívna a rýchlejšie sa opotrebováva celý chladiaci systém vozidla.

autobatéria:
Ak s autom jazdíte väčšinou po meste a nechodievate s ním na dlhšie cesty, kedy má batéria čas sa dobiť, mali by ste si ju dať pred zimou nabiť. Ak jazdíte minimálne, treba batériu dobíjať aj počas zimy. V mraze každá batéria stráca desiatky percent zo svojej kapacity, preto je dôležité, aby o ňu bolo dobre postarané a bola čo najviac nabitá.

podvozok
:
V zime dostávajú naše "kvalitné" cesty zabrať a tým dávajú zabrať aj vašemu podvozku. Musíte mať tlmiče v dobrom stave, aby dobre odfiltrovali nerovnosti a jamy, ktoré v zime vznikajú.  Okrem tlmičov je potrebné skontrolovať geometriu a vôle na podvozku, aby ste neopotrebovávali nadmerne a nerovnomerne pneumatiky a aby ste na klzkom povrchu išli smerom, ktorým chcete. Zvlášť pri brzdení na ľade sa môže stať, že vás začne "stáčať" ak nemáte v poriadku podvozok.

 

RODEX CAR s. r. o.

Komárňanská 83
821 09 Bratislava

GPS 48°08"14' N 17°09"36' E

Tel:   +421 2 5363 6944
Fax:  +421 2 5341 8070
Mob: +421 911 121 720

Objednávky do servisu :
servis@rodexcar.sk
info@rodexcar.sk

rodexcar@rodexcar.sk

Otváracie hodiny :

pondelok až piatok
08.00 - 17.00

prevádzka Banská Bystrica,Cementárska 85

prevádzka Žilina,Bánovská 10

prevádzka Košice,Južná Trieda 66

prevádzka Prešov,Športová 2

Už  19 ROKOV sa staráme    
o Vaše autá

-------------------------------------------

Spoločnosť s ručením obmedzeným
zapisaný: v Obchodnom registri Okresneho súdu Bratislava I,oddiel: sro vložka č:29073/B
IČO: 35 860 251
IČ DPH: SK2020264422
IBAN: SK85 1100 0000 0026 2770 5791

GPS 48°08"14' N 17°09"36' E

Pon úkame bicykel Scott Venture40 z radu City-Urban so spoľahlivým elektromotorom s dlhou výdržou. Na mestskom bicykli Venture sa ľahko dopravíte do práce či do školy a na praktickom nosiči pohodlne a bezpečne prepravíte všetko potrebné. Nechýbajú ani štýlové blatníky, nosič či osvetlenie.


FOTO


kooperativa komunalna generali allianz