POZOR !!!


Vedeli ste že už nemusíte chodiť počas záruky len do autorizovaneho autoservisu?!

 

Vaše auto môžete dať servisovať v každom servise a záruka vám samozrejme platí. V našom autoservise Vám urobíme servisnú prehliadku podľa predpisov vyrobcu pre všetky značky vozidiel. Zverte vaše auto do najlepších rúk. Prídite ku nám!

 

Dokumenty na stiahnutie:

 

Bloková výnimka 01 (pdf)

Bloková výnimka 02 (pdf)

Bloková výnimka 03 (pdf)

Ako pripraviť vozidlo na hlavnú motoristickú sezónu

Jar a leto s obdobím dovoleniek predstavujú pre vozidlo a vodiča náročné obdobie. Väčšina vodičov cestuje častejšie a vozidlo je preto potrebné dôkladne pripraviť. Pravidelná starostlivosť o vaše vozidlo prináša mobilitu, ale hlavne bezpečnosť posádky vášho vozidla. Zároveň predlžuje životnosť vášho vozidla. Čo všetko by príprava mala zahŕňať?


Výmena zimných pneumatík za letné a kontrola ich stavu
Zimné pneumatiky by sa nemali používať pri teplotách vyšších než + 7 °C. Sú vyrobené z mäkkých zmesí a za vyšších teplôt dochádza k ich rýchlejšiemu opotrebovaniu. Výhodnejšia je výmena kompletných kolies než “prezúvanie“ pneumatík na tie isté ráfiky. Zníži sa tak riziko poškodenia.
Sadu kompletných zimných kolies vám môžu podľa predpisov výrobcu uskladniť u Vášho servisného partnera. Pred nastávajúcou sezónou skontrolujú stav kolies aj ich správne vyváženie a nahustenie. Dôležitá je taktiež hĺbka vzorky. Zákon stanovuje minimálnu hĺbku vzorky u osobných automobilov 1,6 mm, podľa odborníkov by však mala byť vzorka aspoň 3 mm vysoká.

Kontrola brzdovej sústavy
Na brzdovú sústavu sú po celú zimu kladené zvýšené nároky. Preto by sme mali po zimnej premávke nechať preveriť brzdový systém automobilu, predovšetkým prípadný únik brzdovej kvapaliny, stav brzdových trubičiek, kotúčov a doštičiek.
Brzdová sústava musí pôsobiť na kolesá nápravy rovnakou intenzitou bez vedľajších účinkov. Odporúčame navštíviť Vášho servisného partnera a účinnosť bŕzd tak zmerať zariadením schváleným výrobcom.

Kontrola podvozku
Každý automobil potrebuje po zime vyčistiť a odsoliť. Dôležité je zamerať sa predovšetkým na spodnú časť vozidla a podbehy, kde dochádza najviac k usadzovaniu posypových solí. Po umytí je potrebné prekontrolovať stav antikoróznej ochrany spodnej časti vozidla. Akékoľvek náznaky poškodenia by mali byť odborne upravené.
Vas servisný partner Rodex car ma k dispozícií vhodné nástrekové hmoty, je vybaveny potrebným zariadením a pozna aplikačné postupy. Nevhodne použitý materiál alebo technológia, ktorá nie je výrobcom doporučená, môže antikoróznu ochranu nenávratne poškodiť. Dôležité je tiež nechať si u Vasho servisného partnera skontrolovať stav výfukovej sústavy.

Kontrola chladiacej sústavy
Chladiaca sústava prechádza v hlavnej motoristickej sezóne náročnou zaťažujúcou skúškou. Preto je potrebné jej stav dôkladne prekontrolovať u servisného partnera Rodex car. Dôležité je zamerať sa predovšetkým na kontrolu jej tesnosti, zistiť stav chladiacej kvapaliny a prípadne ju doplniť alebo vymeniť.

Kontrola akumulátora
Odporúčame aby ste akumulátor nechali pred začiatkom obdobia v servise skontrolovať, popr. nabiť a nechali očistiť jeho póly, ktoré musia byť bez oxidačných stôp a tiež riadne dotiahnuté. Ďalej by mala byť zaistená hustota elektrolytu a prípadne doplnená destilovaná voda.

Kontrola tlmičov
Vplyvom pôsobenia vody a mrazu zvyknú byť vozovky po zimnom období poškodené. Pre bezpečnú jazdu je nutné skontrolovať stav tlmičov, predovšetkým ich tesnosť, zavesenie a útlmovú charakteristiku.

Kontrola osvetlenia
Dôležité pre bezpečnú jazdu sú dobre nastavené svetlomety. Ich nastavenie odporúčame vykonať na zariadení k tomu určenému u Vasho servisného partnera Rodex car. Skontrolujte zároveň či máte vo vozidle náhradné žiarovky každého druhu pre vonkajšie osvetlenie a signalizáciu a náhradné poistky.

Kontrola stieračov, ostrekovačov skiel a svetiel
Stierače spolu s ostrekovačmi skiel sú často mylne považované za jednu z najmenej dôležitých súčastí vášho vozidla, no naša bezpečnosť závisí aj na kvalite výhľadu, zvlášť za nepriaznivých poveternostných podmienok. U stieračov sa všeobecne odporúča výmena stieracích líšt každých 6 mesiacov.
U ostrekovačov je nutné prekontrolovať ich funkčnosť. Ostrekovacia sústava by mala byť vždy naplnená vhodnou zmesou vody a odporučeného prípravku napr. z ponuky  príslušenstva.  

Kontrola klimatizácie
Pre bezpečnosť a pocit pohodlia je dôležitá bezchybná funkcia klimatizácie. Po zimnom období sa vyplatí stav klimatizácie skontrolovať a previesť preventívnu dezinfekciu. Starostlivosť si zaslúži aj ventilácia vozidla a filtre.

Kontrola motorového priestoru
Antikorózna ochrana je dôležitá, predovšetkým keď v zimnom období jazdíme na vozovkách ošetrovaných posypovou soľou. Z tohto dôvodu je nutné dôkladne vyčistiť motorový priestor vozidla a konzervovať ho tak, aby sa škodlivé účinky solí eliminovali v maximálnej miere.

Servisní partner Rodex car disponuje všetkými čistiacimi a konzervačnými prostriedkami odporučenými výrobcami a je vybavený všetkými potrebnými zariadeniami. Zároveň je nutné skontrolovať množstvo motorového oleja a v prípade potreby ho doplniť.
Premazanie závesov a zámkov dverí

Po zimnej premávke je dôležité preveriť stav závesov a zámkov dverí. V prípade potreby závesy a zámky ošetriť aplikáciou vhodného odporučeného prípravku.
Čo ešte zobrať so sebou okrem povinnej výbavy vozidla

* náhradnú náplň do ostrekovačov
* u starších vozidiel náhradnú náplň do chladiacej sústavy
* 1 l motorového oleja pre prípadné doplnenie


Servisný partner Rodex car pre Vás pripraví každoročne sezónne prehliadky vozidiel v rámci jarných, letných alebo zimných akcií za akčné, výhodné ceny. Informujte sa u svojho servisného partnera Rodex car o jeho aktuálnej ponuke.

 

RODEX CAR s. r. o.

Komárňanská 83
821 09 Bratislava

GPS 48°08"14' N 17°09"36' E

Tel:   +421 2 5363 6944
Fax:  +421 2 5341 8070
Mob: +421 911 121 720

Objednávky do servisu :
servis@rodexcar.sk
info@rodexcar.sk

rodexcar@rodexcar.sk

Otváracie hodiny :

pondelok až piatok
08.00 - 17.00

prevádzka Banská Bystrica,Cementárska 85

prevádzka Žilina,Bánovská 10

prevádzka Košice,Južná Trieda 66

prevádzka Prešov,Športová 2

Už  19 ROKOV sa staráme    
o Vaše autá

-------------------------------------------

Spoločnosť s ručením obmedzeným
zapisaný: v Obchodnom registri Okresneho súdu Bratislava I,oddiel: sro vložka č:29073/B
IČO: 35 860 251
IČ DPH: SK2020264422
IBAN: SK85 1100 0000 0026 2770 5791

GPS 48°08"14' N 17°09"36' E

Pon úkame bicykel Scott Venture40 z radu City-Urban so spoľahlivým elektromotorom s dlhou výdržou. Na mestskom bicykli Venture sa ľahko dopravíte do práce či do školy a na praktickom nosiči pohodlne a bezpečne prepravíte všetko potrebné. Nechýbajú ani štýlové blatníky, nosič či osvetlenie.


FOTO


kooperativa komunalna generali allianz